„Igrzyska – 2009/10”

W roku szkolnym 2009/10  w zawodach sportowych różnego szczebla w kat. „IGRZYSKA” brało udział 13 dziewcząt i 12 chłopców z ogólnej liczby 42 uczniów klas IV – VI. Uczniowie naszej szkoły startowali  łącznie 33 razy: w biegach przełajowych i ulicznych, tenisie stołowym, koszykówce dziewcząt, piłce nożnej dziewcząt i chłopców, czwórboju l. a. dziewcząt, trójboju l. a. chłopców.

W jesiennych i wiosennych biegach przełajowych z wielkim powodzeniem startowała kilkuosobowa grupa naszych uczniów. W jesiennych finałach wojewódzkich indywidualnych biegów przełajowych rozegranych w Lubartowie uczniowie klasy czwartej Mateusz Mitura i Ernest Laszuk zajęli odpowiednio 3 i 14 miejsce, natomiast uczennica klasy szóstej Wioleta Nurzyńska 16 miejsce, natomiast w wiosennych finałach wojewódzkich indywidualnych biegów przełajowych rozegranych w Adamowie pow. łukowski uczniowie klasy czwartej Mateusz Mitura oraz Ernest Laszuk zajęli odpowiednio 5 i 19 miejsce.

W XIX Przełajowych Biegach im. Bohaterskich Lotników Podlasia w Białej Podlaskiej Mateusz Mitura zwyciężył w kategorii chłopców kl. IV, natomiast Wioleta Nurzyńska zajęła 4 miejsce w kat. dziewcząt kl. VI.

W Ulicznych Biegach Niepodległości w Janowie Podlaskim Mateusz Mitura ponownie zwyciężył w swojej kategorii wiekowej, natomiast Ernest Laszuk i Michał Kroszka zajęli odpowiednio 8 i 9 miejsce. Bardzo dobrze spisały się uczennice klasy szóstej. Wioleta Nurzyńska zajęła wysokie 3 miejsce, Wioleta Sadowska – 8 miejsce, a Kinga Grabiec – 9 miejsce

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W drużynowym tenisie stołowym drużyna w składzie: W. Nurzyńska – A. Czemierowska zajęła 1 miejsce w gminie Biała Podl. oraz 3 miejsce w międzygminie w kat. dziewcząt kl. VI, natomiast w tenisie stołowym indywidualnym w kat. klas V- VI Wioletta Nurzyńska zajęła miejsce 2 w gminie i 5 miejsce w międzygminie, a Mateusz Adamiuk miejsce 2 w gminie i 4 miejsce w międzygminie.

W zawodach sportowych rozgrywanych na wiosnę bieżącego roku szkolnego w kat. „IGRZYSKA” Szkolnego Związku Sportowego nasi uczniowie uzyskali następujące wyniki.

W mini koszykówce drużyna dziewcząt z kl. VI zajęła 1 miejsce w gminie Biała Podl. oraz 2 miejsce w międzygminie (rejon BP). Ponadto drużyna dziewcząt została zgłoszona do rozgrywek Podlaskiej Ligii Koszykówki. W kategorii klas V-VI rywalizowała ona z SP Nr 2 Biała Podl.; SP Nr 3 Biała Podl., SP Nr 2 Międzyrzec Podl., SP Okrzeja, SP Konstantynów oraz SP Rogoźnica. Rozgrywki odbywały się od listopada do maja w soboty i niedziele w halach sportowych  SP Nr 9 oraz IV LO im. St. Staszica w Białej Podlaskiej.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W piłkarskich „piątkach” drużyna dziewcząt zajęła 1 miejsce w gminie Biała Podl., 1 miejsce w międzygminie oraz 4 miejsce w finale powiatu bialskiego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W zawodach czwórboju l. a. drużyna dziewcząt zajęła 2 miejsce w gminie Biała Podl. oraz 2 miejsce w międzygminie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Drużyna chłopców z kl. IV zajęli 1 miejsce w gminie Biała Podl. w trójboju l. a., oraz 3 miejsce w zawodach powiatowych.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ta sama drużyna startowała w powiatowym turnieju ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej im. M. Wielgusa w Międzyrzecu Podl. zajmując 4 miejsce.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na szczególne wyróżnienie za umiejętności sportowe na poziomie najlepszych w powiecie  i województwie w roku szkolnym 2009/2010 zasługują: Mateusz Mitura, Ernest Laszuk w biegach przełajowych i trójboju l. a., Wioleta Nurzyńska w biegach przełajowych,  czwórboju l. a. ,tenisie stołowym i koszykówce oraz Wioleta Sadowska w piłce nożnej oraz czwórboju l. a.    We współzawodnictwie sportowym za rok szkolny 2009/2010 Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego w Białej Podlaskiej zajęliśmy 1 miejsce w powiecie bialskim w kategorii szkół do 100 uczniów. Do zawodów sportowych przygotowywał uczniów mgr Tadeusz Łukasik.

Poniżej przedstawiamy w formie tabelarycznej osiągnięcia sportowe uczniów Szkoły Podstawowej w Sitniku w ramach Igrzyska Młodzieży Szkolnej SZS w roku szkolnym  2009/2010

Biegi
III miejsce w finale wojewódzkim w indywidualnych biegach przełajowych – jesiennych- Lubartów, 21.10.2009 r. Mateusz Mitura kl.4
V miejsce w finale wojewódzkim w indywidualnych biegach przełajowych – wiosennych – Adamów, 22.04.2010 r. Mateusz Mitura kl.4
I miejsce w XIX Przełajowych Biegach im. Bohaterskich Lotników Podlasia – Biała Podlaska, 25.09.2009 r. Mateusz Mitura kl.4
IV miejsce w XIX Przełajowych Biegach im. Bohaterskich Lotników Podlasia – Biała Podlaska, 25.09.2009 r. Wioleta Nurzyńska kl.6
I miejsce w XV Ulicznym Biegu Niepodległości – Janów Podl.,10.11.2009 r. Mateusz Mitura kl.4
III miejsce w XV Ulicznym Biegu Niepodległości – Janów Podl.,10.11.2009 r. Wioleta Nurzyńska kl.6
Tenis stołowy
I miejsce w finale gminnym w drużynowym tenisie stołowym – Swory, 9.11.2009 r. Wioleta Nurzyńska – Agnieszka Czemierowska kl.6
II miejsce w finale gminnym w drużynowym tenisie stołowym – Swory, 9.11.2009 r. Mateusz Adamiuk – Michał Nowicki kl.6
II miejsce w finale gminnym w indywidualnym tenisie stołowym – Swory, 22.09.2009 r. Wioleta Nurzyńska kl.6Mateusz Adamiuk kl.6
III miejsce w finale międzygminnym w drużynowym tenisie stołowym – Rokitno, 19.11.2009 r. Wioleta Nurzyńska –  Agnieszka Czemierowska kl.6
Koszykówka
I miejsce w finale gminnym w mini koszykówce dziewcząt – Cicibór D., 5.03.2010 r. Nurzyńska, Sadowska, Stefaniak, Grabiec, Kwiatkowska, Suszczyk, Kobrzyńska, Sidoruk, Litwiniuk, Witkowska – kl. 6
II miejsce w finale międzygminnym w mini koszykówce dziewcząt – Konstantynów, 10.03.2010 r.
udział w rozgrywkach Podlaskiej Ligi Koszykówki w sezonie 2009/2010 – Biała Podlaska
Piłka nożna
I miejsce w finale międzygminnym w mini piłce nożnej dziewcząt – Rokitno, 21.04.2010 r. Nurzyńska, Sadowska, Grabiec, Sidoruk, Litwiniuk, Stefaniak – kl.6
IV miejsce w finale powiatu w mini piłce nożnej dziewcząt – Międzyrzec Podl., 22.04.2010 r.
udział w finale powiatu „XV Edycji Orange Cup im. Marka Wielgusa” – Międzyrzec Podl., 19.05.2010 r. Mitura, Laszuk, Krasucki, Kroszka, Bieliński, Nowicki – kl.4
Czwórbój lekkoatletyczny
II miejsce w finale gminnym w 4-boju l.a. dziewcząt – Ortel Książęcy, 19.04.2010 r. Nurzyńska, Sadowska, Sidoruk, Grabiec, Suszczyk, Litwiniuk – kl.6
II miejsce w finale międzygminnym w 4-boju l.a. dziewcząt – Cicibór D., 23.04.2010 r.
Trójbój lekkoatletyczny
I miejsce w finale gminnym w 3-boju l.a.chłopców – Cicibór D., 12.05.2010 r. Laszuk, Kroszka, Mitura, Krasucki, Nowicki, Bieliński – kl.4
III miejsce w finale powiatu w 3-boju l.a. chłopców – Rokitno, 27.05.2010 r.
Go to Top